Veľkonočné tvorenie s deťmi, maľovanie veľkonočných vajíčok

Veľkonočné tvorenie s deťmi

Tvorenie s deťmi na Veľkú noc je zábavný spôsob, ako stráviť spoločný čas, a zároveň príležitosť na posilnenie rodinných väzieb a vytvorenie nezabudnuteľných spomienok. V tomto blogu nájdete 4 veľkonočné aktivity, ktoré si nenecháme ujsť.

Symbolika veľkonočného obdobia je spojená s jarou a obnovou prírody. Viaže sa na jarnú rovnodennosť, ktorá nastoľuje rovnováhu medzi svetlom a tmou. Veľká noc je pre kresťanov vrcholným bodom liturgického roka. Oslavuje sa na pamiatku zmŕtvychvstania Ježiša Krista a predstavuje symbol nádeje a nového začiatku.

Veľká noc nám ponúka príležitosť na oslavu a zároveň na to, aby sme sa pustili do zábavných a inšpiratívnych tvorivých projektov. 

Vyfúknite a namaľujte vajíčka

Tradičná, no vždy zábavná aktivita, ktorú nemôžeme vynechať. Vajíčka si najprv vyfúkneme – prečítajte si návod, ako vyfúknuť vajíčka. Potom si ich pripravíme – tu je návod, ako použiť plastelínu, kus polystyrénu a špajľu tak, aby vajíčka mohli zdobiť aj najmenšie deti. Potom ich maľujeme riedenými temperami – ak sa cítite extra kreatívne, vyberte si z rôznych techník zdobenia vajíčok, ktoré zvládnu aj deti, z webu Today’s parent. 

Ako vyfuknut vajicko

Vyrobte si obrovské vajcia

Vajce od sliepky je fajn, ale čo tak vyskúšať tento rok nachystať a ozdobiť dračie a dinosaurie vajcia? Tu nájdete návod, ako vyrobiť obrovské vajce z balóna, papiera a podomácky vyrobenej pasty na kašírovanie.

Veľkonočné tvorenie s deťmi, kašírujeme papier na balón a vyrábame veľkonočné vajce návod

Ozdobte si byt veľkými vajíčkami z papiera

Vystrihnite z papiera veľké vajcia a ozbobte ich obľúbenou technikou vašich detí. U nás je obľúbené pečiatkovanie so zemiakovými pečiatkami, ktorými sa dá rýchlo a efektne pokryť veľká plocha papiera. Tu nájdete návod, ako vyrobiť zemiakové pečiatky.

Ako vyrobiť zemiakové pečiatky s formičkami a nožíkom

Posaďte si žeruchu

Zelené rastliny a kvety sú spojené s jarnou obnovou a novým životom. My na jar doma sadíme žeruchu – poslúži ako podložka pod veľkonočné dekorácie a dá sa zjesť. Zo semienka vám vyrastie do týždňa. Návod na sadenie žeruchy nájdete napríklad na webe overenedetmi.sk

Zdroj: Overenedetmi.sk

Máte tvorivé aktivity, ktoré vám robia radosť? Podeľte sa o nápady a linky v komentároch.

Veselú Veľkú noc! 


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *