Veľkonočné tvorenie s deťmi, ako vyfúknuť vajíčko

Ako vyfúknuť vajíčko

Vyfúknuť vajíčko a vyrobiť si na Veľkú noc kraslice je jednoduchšie, než by ste si mysleli. Výdušky sú prekvapivo pevné aj v detských rukách. Sú autentickejšie ako plastové alebo drevené vajíčka, sú rozložiteľné, tradičné, krásne, a navyše sú zadarmo. Ak neviete, ako vyfúknuť vajíčka a vyrobiť si výdušky, tu nájdete návod od mojej mamy.

Čo budete potrebovať

Vajíčko

Malý nožík

Špajdľu

Misku

Postup pri vyfukovaní vajíčok

  1. Umyte vajíčka teplou vodou a trochou jari, aby sa odmastili – bude na nich lepšie držať farba a nezašpiníte si ústa, keď ich budete vyfukovať.
  2. Špičkou nožíka jemne naklepkajte do vajíčka dve malé dierky: jednu na spodku a jednu na vrchu. Ide to ľahšie, než by ste čakali. Potrebujete takú veľkosť, aby vám tade prešla špajdľa.
  3. Naostrite si špajdľu nožíkom, aby mala ostrý hrot. Vajíčko držte nad miskou. Prestrčte špajdľu cez obe dierky, krížom cez celé vajíčko. Trochu ňou pohýbte tam a späť. Porušíte tak blany, ktoré držia vajíčko pokope a pôjde vám ľahšie vyfúknuť.
  4. Vajíčko držte nad miskou a fúkajte do vrchnej dierky čo to dá. Vajíčko vytečie spodnou dierkou do misky. Gratulujem, váš výdušok je na svete.
Ako vyfuknut vajicko

Vajíčka si môžete vyfukovať postupne, vždy, keď robíte praženicu alebo chleby vo vajíčku. Vyfúknuté škrupinky môžete odkladať do prázdnych obalov na vajíčka. Veľká noc vás tento rok zastihne pripravených 🙂

A čo s vyfúknutým vajíčkom? Tu nájdete osvedčený návod, ako vďaka špajdli, polystyrénu a kusu plastelíny zvládnu zdobiť vajíčka aj najmenšie deti.

Na webe Today’s parent zase nájdete 30 zábavných spôsobov na konkrétne techniky, ako vajíčka ozdobiť.

Veselú Veľkú noc!


Comments

Jedna odpoveď na na “Ako vyfúknuť vajíčko”

  1. […] aktivita, ktorú si nenecháme ujsť. Vajíčka si najprv vyfúkneme – prečítajte si návod, ako vyfúknuť vajíčka. Potom si ich pripravíme – tu je návod, ako použiť plastelínu, kus polystyrénu a […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *