Ako vyfúknuť vajíčko

ako vyfúknuť vajíčko

Vyrobte si na Veľkú noc doma kraslice. Je to jednoduchšie, než by ste si mysleli. Výdušky sú prekvapivo pevné aj v detských rukách. Sú autentickejšie ako plastové alebo drevené vajíčka a navyše sú zadarmo. Ak neviete, ako vyfúknuť vajíčko a vyrobiť si výdušky, tak tu nájdete návod od mojej mamy.

Čo budete potrebovať

Vajíčko

Malý nožík

Špajdľu

Misku

Umyte vajíčka teplou vodou a trochou jari, aby sa odmastili – bude na nich lepšie držať farba a nezašpiníte si ústa, keď ich budete vyfukovať.

Špičkou nožíka jemne naklepkajte do vajíčka jednu malú dierku na spodku a jednu na vrchu. Ide to ľahšie, než by ste čakali. Potrebujete takú veľkosť, aby vám tade prešla špajdľa.

Naostrite si špajdľu nožíkom, aby mala ostrý hrot. Vajíčko držte nad miskou. Prestrčte špajdľu cez obe dierky, krížom cez celé vajíčko. Trochu ňou pohýbte tam a späť. Porušíte tak blany, ktoré držia vajíčko pokope a pôjde vám ľahšie vyfúknuť.

Ako vyfuknut vajicko

Vajíčko držte nad miskou a fúkajte do vrchnej dierky čo to dá. Vajíčko vytečie spodnou dierkou do misky. Gratulujem, váš výdušok je na svete.

Vajíčka si môžete vyfukovať postupne, vždy, keď robíte praženicu alebo chleby vo vajíčku. Vyfúknuté škrupinky môžete odkladať do prázdnych obalov na vajíčka. Veľká noc vás tento rok zastihne pripravených 🙂

 

Pridaj komentár