Tvorivá výzva pre deti

Vyzývam vás tvoriť s deťmi

Zapojte sa do týždňovej výzvy pre začiatočníkov – každý deň som pre vás pripravila návod na tvorivú aktivitu, ktorú môžete ponúknuť vašim deťom.

Aby som vám to celé uľahčila, na Teachable.com si môžete pozrieť uvítacie video a stiahnuť PDF s návodmi na celý týždeň, pravidlá výzvy a nákupný zoznam. Všetko to je zadarmo, stačí zadať váš e-mail.

Výzvu si môžete urobiť kedykoľvek a vlastným tempom. Bol vyhlásený aj oficiálny termín, ale ten už je za nami – no s tým si nemusíte robiť ťažkú hlavu. Nie je dôležité stihnúť to na termín, ale užiť si to.

Podporná komunita

Prihláste sa do skupiny Tvorivá výzva na Facebooku. Tu sa môžete pýtať otázky, dávať pripomienky, pridávať fotky a tešiť sa z toho, ako nám to pekne ide.

Na Instagrame tagujte svoje fotky  #tvorivavyzva

Pozvite priateľov

S kamarátmi je život lepší, a tak ich môžete vyzvať tiež a skúsiť si to spoločne. Stačí im poslať link na tento blog do e-mailu alebo ich pridať do facebookovej skupiny. Môžete sa stretnúť a pripraviť aktivity pre kŕdeľ detí naraz, vy ušetríte energiu a aj deti si z toho viac odnesú.

O čom to je?

Jednoduché tvorivé aktivity budú prispôsobené od batoliat po predškolákov. Pôjde o naozaj jednoduché veci, ktoré vám pomôžu naštartovať kreativitu s minimálnymi nákladmi. Všetky aktivity budú zamerané na proces: nebudete vyrábať podľa mojej makety. Poradím vám iba, čo a ako deťom nachystať, aby ste ich pozvali tvoriť.

Stručný prehľad aktivít

Pondelok – Koláž
Utorok – Plastelína
Streda – Pozvanie kresliť
Štvrtok – Prestávka
Piatok – Maľovanie

V čom vám výzva pomôže

  • Dostať viac umenia a tvorenia do života vašich detí
  • Zvyknúť si každý deň venovať trochu času a energie tvoreniu
  • Vyskúšať si, aké to je, uprednostniť proces tvorby pred pekným výsledkom

Pre koho to je

  • Nemusíte mať žiadne skúsenosti s umením
  • Nemusíte mať doma žiadne pomôcky na tvorenie (dostanete zoznam, čo nakúpiť)
  • Môžete sa pokojne cítiť ako úplné drevo

Hodnotenia účastníkov

Je to perfektné naštartovanie do kreatívnej činnosti, ak chceš v deťoch podporiť tvorivosť a naučiť ich mať radosť z umenia.

Som vďačná za výzvu, motivovalo nás to opäť viac tvoriť, pretože pracujem a času je málo, no ukázalo mi to, že skoro každý deň sa dá napriek tomu stráviť krásnu chvíľku s dcérou.

Radosť v detských očkách z tvorenia 🙂 a zistenie že veci čo som nečakala že zvládne jej idú vynikajúco.

Vyskúšali sme nové techniky s ozvláštnili tie, ktoré sme už poznali.

Otázky

Ak sa prihlásim do výzvy, musím ju dokončiť?

Nie, nikto vás do ničoho nenúti. Výzvu som dala k dispozícii v tejto podobe, aby si ju každý mohol urobiť kedy chce a ako chce. Môžete si vybrať iba niektoré aktivity, môžete si ich pozmeniť podľa svojich potrieb – je to na vás.

Ako sa môžem odvďačiť?

Výzvu som urobila, pretože verím v kreativitu a baví ma tvoriť s deťmi. Ak sa vám páči, budem rada, keď o nej poviete svojim známym. Ďakujem


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *