Maľovanie s deťmi na plátno

Maľovanie na veľké plátno

Stačí tak málo na to, aby deti mohli maľovať na veľké plátno. Jednoducho to plátno kúpte, vo vhodnú chvíľu ho vyložte na dvor, pridajte k nemu umývateľné farby, nejakú jednoduchú paletu, pár štetcov, pohár vody a hotovo.

Pre menej neporiadku pridajte balík vlhčených obrúskov alebo mokrú handru. Majte nablízku vodu na umytie rúk. Ak chcete mať jasné farby, občas vymeňte vodu v pohári na štetce a vytlačte na paletku čerstvé farby.

Maľovanie na veľké plátno

Nepotrebujete žiadny prešpekulovaný stojan. Plátno môže ležať na zemi, alebo byť postavené na stoličke a opreté o jej chrbát.

Plátno pre začiatočníkov 100 x 80 cm zoženiete už za 15 eur. Predávajú ho v hobby potrebách, alebo ho môžete objednať na internete. Ak na plátne vznikne dielo, ktoré si netúžite vystaviť, jednoducho ho pretrite maliarskym šepsom a môžete začať odznova.

Deti nemajú stres z veľkých bielych plôch. Netrápi ich trocha neporiadku. Nerozhádže ich, že kvacky farby majú vo vlasoch aj na trávniku a ktovie či tá farba na štyridsiatke pustí z trička. Buďte ako deti, hoďte starosti za hlavu.

malovanieVelkePlatno1

S touto aktivitou som neprišla ja. Vytiahli ju naši odvážni hostitelia na záhradnej oslave štvrtých narodenín svojej dcéry. Deti boli krásne oblečené. Napriek tomu, že  ich tam bolo veľa a plátno bolo bez dozoru, nestala sa žiadna nehoda. Všetko zostalo čisté. Ja som mala vždy pred plátnom rešpekt, mala som pocit, že je vyhradené iba pre serióznych maliarov a že raz chcem maľovať na plátno, ale až keď budem veľká. Naši kamaráti ma inšpirovali, aby som sa nebála veľkých vecí.

Foto: Rudolf Baranovič


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *