Knihy o tvorení s deťmi

3 knihy o tvorení s deťmi

Často dostávam otázku, kde beriem inšpiráciu na tvorenie s deťmi, zamerané na proces. Najbohatším zdrojom sú pre mňa klasické papierové knihy. Tu sú tri moje srdcovky. Ak máte nejaké ďalšie tipy, sem s nimi.

The Artful Parent od Jean Van’T Hul

Veľmi dobrá kniha pre začiatočníkov. Názorná, prehľadná. Prvá časť pokrýva všetky témy, ktoré by vás mohli zaujímať, a v druhej časti sú vybrané projekty, zoradené podľa rôznych príležitostí, podrobne popísané a názorne nafotené. 

artfulParent

Tinkerlab od Rachelle Doorley

Táto kniha je mi najbližia. Je zameraná na experimentovanie a vyrábanie. Je veľmi vizuálna a okrem výtvarných projektov v nej nájdete aj pozvania na stavanie a na pokusy.

tinkerlab

Výtvarné činnosti pro malé děti od Maryann F. Kohl

Autorka mnohých publikácií o tvorení, orientovanom na proces, zrnula najlepšie detské projekty v tejto útlej knižočke. Kniha neobsahuje fotografie a je málo vizuálna, čo mi trochu prekáža.

vytvarne-cinnosti-pre-male-deti

Kde nakúpiť

Linky v tomto článku sú afiliátne. Ak na ne kliknete a nakúpite, dostanem z vášho nákupu pár centov. Na Book Depository nakupujem, pretože dodanie síce trvá dlhšie ako cez Amazon, ale majú lepšie ceny, aj tie knihy normálne zabalia.

Prečo knihy

Jasné že sledujem blogy a Instagram a keď mám nejaký nápad, ktorému stále niečo chýba, hľadám podľa kľúčových slov na Pintereste. Urobila som si už o tvorení s deťmi aj online kurz. No som jednoducho stará škola: mám vizuálnu pamäť, v papierových knihách sa lepšie orientujem, ich čítanie je pre mňa menej namáhavé a viac si z nich zapamätám, ako keď študujem z obrazovky. A odkedy mám deti, oceňujem knihy ešte viac, pretože si ich môžeme prezerať spolu. Už sa mi mnohokrát stalo, že deti si vypýtali aktivitu, ktorú videli na obrázku v knihe.

Ďalšia inšpirácia

Tu je zoznam blogov o tvorení s deťmi, ktoré som sledovala pred rokom a pol. Ak chcete vedieť, koho followujem na Instagrame, kliknite sem a pozrite sa 🙂


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *