Recept na domácu 3D farbu

Milujú vaše deti vytláčanie farieb z túb alebo fliaš? Pripravte im do vytláčacích nádobiek hustú farbu, ktorá aj po zaschnutí zostane vystúpená. Je to jednoduché a lacné. Budú vám stačiť štyri prísady: soľ, múka, voda a farbivo.

Farba sa dá nanášať priamo na kartón alebo hrubý papier z vytláčacej fľaše. Môžete použiť aj cukrársky sáčok na zdobenie. Ak nič z toho nemáte doma, postačí vám aj obyčajný pevný sáčok s odstrihnutým rožtekom, alebo jednoducho lyžica.

Schnutie trvá veľmi dlho – na vzduchu pri izbovej teplote až do troch dní, podľa toho, akú hrubú vrstvu ste naniesli. Farba po vyschnutí zostane tvrdá a vystúpená. Vďaka množstvu soli sa krásne trblieta na slnku. Pekne drží na papieri, neopadáva, takže hovové diela si môžete bez obáv vystaviť.

Kým deti vytláčali farbu na papier a experimentovali s ňou, ja som im za pár centov vyrobila dokonalú šmirgľovú abecedu. 

Recept na domácu 3D farbu

  • 1 šálka soli
  • 1 šálka múky
  • 1 šálka vody
  • pár kvapiek farbiva

Zmiešajte všetky prísady. Ak chcete menej farby, použite menšie množstvá surovín v rovnakom pomere. Vzniknutú hmotu dajte do vytláčacej fľašky alebo do cukrárskeho vrecka. Dajte farbu deťom spolu s kusmi kartónu, lepenky… Prajem príjemné tvorenie!

Pridaj komentár