Dieťa mieša domácu 3D farbu z múky, vody a soli

Recept na domácu 3D farbu

Milujú vaše deti vytláčanie farieb z túb alebo fliaš? Pripravte im do vytláčacích nádobiek hustú farbu, ktorá aj po zaschnutí zostane vystúpená. Recept je jednoduchý a lacný. Budú vám stačiť štyri prísady: soľ, múka, voda a farbivo.

Farba sa dá nanášať priamo na kartón alebo hrubý papier z vytláčacej fľaše. Môžete použiť aj cukrársky sáčok na zdobenie. Ak nič z toho nemáte doma, postačí vám aj obyčajný pevný sáčok s odstrihnutým rožtekom, alebo jednoducho lyžica.

Schnutie trvá veľmi dlho – na vzduchu pri izbovej teplote až do troch dní, podľa toho, akú hrubú vrstvu ste naniesli. Farba po vyschnutí zostane tvrdá a vystúpená. Vďaka množstvu soli sa krásne trblieta na slnku. Pekne drží na papieri, neopadáva, takže hovové diela si môžete bez obáv vystaviť.

Kým deti vytláčali farbu na papier a experimentovali s ňou, ja som im za pár centov vyrobila dokonalú Montessori šmirgľovú abecedu

Recept na domácu 3D farbu

 • 1 šálka soli
 • 1 šálka múky
 • 1 šálka vody
 • pár kvapiek farbiva

Zmiešajte všetky prísady. Ak chcete menej farby, použite menšie množstvá surovín v rovnakom pomere. Vzniknutú hmotu dajte do vytláčacej fľašky alebo do cukrárskeho vrecka. Dajte farbu deťom spolu s kusmi kartónu, lepenky… Prajem príjemné tvorenie!

Ak chcete vyskúšať aj iné recepty na doma vyrobenú 3D farbu, tu je recept na farbu z lepidla a peny na holenie a recept na farbu z múky, vody a soli, ktorá sa nafúkne v mikrovlnke.

A keď ste už v kuchyni, vyskúšajte aj recept na domácu plastelínu.


Comments

2 odpovede na na “Recept na domácu 3D farbu”

 1. Nema sa ta farba dat nakoniec do mikrovlnky zapiect? Nasla som viacero navodov na tieto fabry, ale vsade sa zapekali 🙂

  1. Dagmar Vinterová Avatar
   Dagmar Vinterová

   Tato sa nezapeka v mikrovlnke 🙂 ide do nej ovela viac soli. Pridavam aj recept na tu mikrovlnkovu, keby niekto chcel vyskusat: https://artfulparent.com/microwave-puffy-paint/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *