Inšpiratívne blogy o tvorení s deťmi

Kde beriem inšpiráciu na tvorenie s deťmi

Moje obľúbené blogy, kde beriem inšpiráciu:

Tinkerlab

Tento blog som našla ako prvý, keď som hľadala aktivity pre moju vtedy osemnásťmesačnú dcéru. Doteraz je mi veľmi blízky. Ak vychovávate mini majstrov a vynálezcov, ste na správnej adrese. Autorka Rachelle Doorley si dala za cieľ zdieľať ľahké a jednoduché spôsoby, ako si vytvoriť domáce prostredie, ktoré podporuje kreativitu prostredníctvom samotného tvorenia.

Meri Cherry

Súkromná učiteľka umenia inšpirovaná Reggio pedagogikou s takmer 20-ročnými skúsenosťami. Jej blog je plný úžasných projektov, z ktorých je cítiť, že deti sú pri tvorbe s ňou naozaj slobodné. A má najúžasnejší ateliér.

The Artful Parent

Nepreberné množstvo projektov pre malé deti. Poväčšine orientované na proces, ale nájdu sa tam aj výborné sezónne záležitosti.

Babble Dabble Do

Autorka je architektka, blog je zameraný skôr na vedu a technické projekty. Má aj sekciu kreatívnych základov, ktorá prináša jednduché postupy a recepty pre každého rodiča.

An Everyday Story

Bývalá učiteľka, ktorá teraz homeschooluje svoje dve deti. Inšpirovaná Reggio pedagogikou. Vrelo odporúčam hlavne sériu článkov 30 Days to Transform Your Play.

Neposedné nožnice

Slovenský blog, výborné sekcie s pokusmi a zmyslovými nádobami.. Veľa projektov má jasne daný výsledok a nemá otvorený koniec, napriek tomu je to fantastický zdroj hlavne pre tých, ktorí nerozprávajú anglicky.

Čo by ste mi ešte odporučili? Chýba vám tu niečo?

 


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *