Tvorenie s deťmi pre začiatočníkov

Tvoríme s deťmi: workshop pre rodičov

Vo februári som viedla workshop pre rodičov o tvorení s deťmi do troch rokov. Ak by ste mali záujem ho absolvovať, dajte mi vedieť a niečo spolu vymyslíme.


Pôvodný text o workshope:

prezentacia

Ako najlepšie využiť čas strávený tvorením s deťmi?

Ako si nájsť na tvorenie čas a urobiť z neho každodenný zvyk?

Ako si zariadiť domáci priestor?

Aké základné pomôcky by ste určite mali mať doma?

Ako pomôcky deťom predstaviť a akými projektami začať?

Ako sa rozprávať s deťmi pri tvorení?

Kde hľadať inšpiráciu?

Načo je tvorenie s deťmi vlastne dobré?

Ak vás zaujíma odpoveď na tieto otázky, workshop „Tvoríme s deťmi“ je určený pre vás. Informácie sú vybrané tak,  aby vám ušetrili čas a energiu v začiatkoch. Workshop vás navedie na tvorenie s ľahkosťou a radosťou. Nemusíte nič dlho študovať a strácať čas náročnými projektami, ktoré vaše deti neocenia.

Pre koho je workshop určený

Pre rodičov detí do troch rokov

Aj pre rodičov, ktorí

  • nikdy doma s deťmi netvorili
  • cítia sa menej kreatívne
  • sami netvoria

Pre každého, koho zaujíma, ako rozvíjať v deťoch kreativitu prostredníctvom tvorenia a vizuálneho vyjadrovania.

Čo je súčasťou workshopu?

45 minútová prednáška

45 minút na voľnú diskusiu

malá tvorivá zóna pre deti

Príklady slajdov z prednášky:

Tvorenie s deťmi workshop obsah

Tvorenie s deťmi workshop pomôcky Ako sa rozprávať s deťmi pri tvorení

Môžem prísť aj s deťmi?

Workshop je určený pre rodičov. Pred prednáškovou miestnosťou je veľký detský kútik, stráženie detí však nie je zabezpečené. Ak prídete s deťmi, priveďte aj niekoho, kto bude s nimi, kým vy budete na prednáške. Pre deti bude pripravená malá kreatívna zóna.

Ako sa tam dostanem

Priestor sa nachádza v zadnej časti predajne Pre deti v OC Korzo. Parkovať sa dá priamo pred predajňou. OC Korzo je 3 minúty pešo od IKEA. V blízkosti sa nachádza zastávka autobusu č. 61 – Avion-IKEA.

Predeticare
OC Korzo
Pestovateľská 13
821 04 Bratislava

22. marca o 17.00

Vstupné je 7 eur.

Workshop má obmedzenú kapacitu na 15 miest, aby sa zachovala príjemná, neformálna atmosféra a aby každý dostal priestor na otázky. Rezervujte si svoje miesto včas. Teším sa na vás 🙂

Odporúčania účastníkov

Po tom, ako som si mala možnosť vypočuť Dagmarinu prednášku, som si uvedomila, aké jednoduché zmeny stačia na to, aby som aj ja – úplný nekreatívec – dokázala svojmu synovi vytvoriť prostredie, ktoré ho bude k tvoreniu samé nabádať. A ono to fakt funguje! Syn si odrazu našiel zaľúbenie v skúšaní rôznych metód maľovania a ja som šťastná, že pritom spoločne trávime voľný čas.

Lucia Lišiaková

Ako rodič, ktorý ešte len začína objavovať svet tvorenia s mojím dieťaťom, považujem workshop Tvoríme s deťmi za užitočný úvod do toho, čo potrebujem urobiť v začiatkoch. Zároveň je workshop vhodný aj pre pokročilejšieho rodiča, ktorý hľadá ďalšiu inšpiráciu a nový pohľad na otázky špecifické pre jeho dieťa. Toto je jediný informatívny workshop o ktorom viem, ktorý sa zaoberá tvorením s deťmi do troch rokov. To je fantastické, pretože nikdy nie  je dosť skoro, aby ste podporili kreativitu vášho dieťaťa a hlbšie si s ním porozumeli takýmto príjemným spôsobom.

Jane Savitri Orihel

Workshop ma motivoval, aby som začala reálne hľadať cesty, ako zakomponovať tvorenie do nášho každodenného fungovania. Niečo sme sa snažili aj doteraz, ale pomohlo mi mať základy zhrnuté do systematického celku, od ktorého sa môžem odraziť a tiež mať vnútornú motiváciu prekonať sa, vymýšľať a tvoriť. A veľmi oceňujem príjemnú atmosféru workshopu.

Lenka Pindrochová

Nevyhovuje vám termín? Je to pre vás príliš ďaleko? Prihláste sa do newslettra Farebných prstov a dozviete sa medzi prvými, keď sa bude chystať niečo nové.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať na vinterova@gmail.com


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *