Tácka

Prečo pri tvorení s deťmi používať tácku

Použitie táciek som prvýkrát videla v montessori herni. Potom som o nich často všelikde čítala. Nechápala som, čo môže byť také čarovné na obyčajnej tácke. Až som jednu kúpila a začali sme ju používať.

Keď som dala dcére materiály na podnos, začala menej odbiehať od nedokončenej práce. Dokázala sa lepšie sústrediť a ľahšie sa ponorila do svojho sveta. Fungovalo to okamžite, bez veľkého vysvetľovania.

Tácka

Ak deťom pripravíte nové aktivity na podnos, dokáže ich to spoľahlivo nalákať. Ak máte súrodencov, ľahšie pochopia, že to, čo je na ich podnose, patrí im.

A najväčšia výhoda tácky: minimalizuje neporiadok. Keď sa niečo vyleje alebo rozmaže, zostáva to na tácke a chaos sa nešíri ďalej.

My používame tácku už asi úplne na všetko. Dnes si dcéra chcela hádzať plastové zvieratká do pohára s vodou, tak si zobrala tácku, načvachtala na ňu pri hre množstvo vody a ja som mohla štvrť hodinu nerušene variť.

Odporúčam tácku s vyššími okrajmi, čo najväčšiu, no aby ju dieťa vedelo samo preniesť. Ideálne bielu alebo drevenú, aby vzor príliš nerušil.


Comments

2 odpovede na na “Prečo pri tvorení s deťmi používať tácku”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *