Štetce v pohári, výtvarné potreby, tvorenie pre dospelých

Ateliér pre dospelých so strážením detí

Príďte si porelaxovať a obohatiť svoje tvorivé schopnosti. Na kurze si vyskúšate rôzne výtvarné techniky. Dozviete sa o spolupráci oka a ruky, o kompozícii, tieňovaní, technikách grafiky a maľby. Dostanete dobrý základ, aby ste mohli v tvorbe pokračovať aj doma.

Ak máte záujem, zabezpečíme aj stráženie pre vaše deti. Kým mamy budú tvoriť, deti sa môžu vo vedľajšej miestnosti hrať. Postará sa o ne Mária Kerdíková, zakladateľka DC Ihrisko.

Kurz vedie maliarka a galerijná pedagogička Soňa Patúcová.

Stretnutia budú prebiehať v príjemnej, uvoľnenej atmosfére. Každý dostane možnosť tvoriť na svojej úrovni. Keďže každý má za sebou inú cestu, nebudeme sa navzájom porovnávať. Cieľom kurzu je užiť si radosť z tvorby a obohatiť svoj tvorivý arzenál.

22. 11. Maľba akrylom

Voľná téma. Prineste si vlastný motív, alebo sa inšpirujte knihami o súčasnej maľbe. Zoznámite sa s materiálom, s miešaním farieb a so základmi rôznych techník tvorby s akrylom. Akryl je obľúbeným materiálom lektorky kurzu Sone Patúcovej, finalistky súťaže Maľba roka 2018. Jej tipy sú naozaj cenné pre úplných začiatočníkov, ale aj pre pokročilejších maliarov. Plátno 30 x 40 cm je v cene kurzu.

29. 11. Zátišie – kresba uhlíkom

Kresba zátišia uhlíkom na veľký formát. Prejdeme si základy kompozície, tieňovanie a vyjadrenie rôznych povrchov a textúr.

13. 12. Zátišie – maľba akrylom

Pri maľbe zátišia akrylom na väčší formát sa zameriame na vnímanie a vyjadrenie farebnosti a tvaru rôznych materiálov. Povieme si o vzájomnom ovplyvňovaní farebnosti, keď pôsobia predmety spolu. Budeme študovať svetlo a tieň.

DC Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava

Štvrtky 17.30 – 19.00

Jedna hodina: 14 eur

V cene sú všetky pomôcky.

Stráženie detí: plus 2 eurá / stretnutie

Prihlásiť sa môžete na vinterova@gmail.com

Organizuje Farebné prsty, o. z.


Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *