Vodné perly

Vodné perly detail

Hydrogelové guľôčky magicky priťahujú deti. Sú príjemné na dotyk, keď ich máte v ruke, neviete sa od nich odtrhnúť. Sú šmykľavé, elastické a super zábavné. Ich konzistenciu je ťažké opísať, je to asi ako vlhké pevné elastické želé, ktoré sa dá stlačiť a pri dopade skáče.

Ich hlavné použitie je do váz na kvety. To je ale nuda, zábavnejšie je použiť ich ako zmyslovú aktivitu: vysypať ich do veľkej nádoby a strčiť do nich ruky. Prvýkrát som ich videla v montessori herni pre škôlkarov, čakalo sa na ne v rade. Dcéra o nich týždeň rozprávala, kým sa s nimi mohla znovu pohrať. Tak som ich kúpila aj na doma.

 Vodné perly detail

Varovanie

Jedným dychom treba dodať, že sú nebezpečné. Sú síce netoxické, ale keď vyschnú, scvrknú sa a po prehltnutí sa môžu v detskom tráviacom systéme znova nafúknuť. V Austrálii ich už z pár detí vyberali v nemocnici.

Okrem toho, samozrejme, sú to malé objekty, nevhodné pre deti do troch rokov. Preto by som ich odporúčala až pre väčšie deti, iba deťom ktoré nedávajú veci do úst, pod dozorom, a špeciálne dať pozor, aby sa ani jedna nezakotúľala. U nás sa s nimi hráme iba keď bábätko spí. Naschvál to hovorím v množnom čísle, pretože sa vždy hrám aj ja. Neviem odolať.

Ako sa hrať s vodnými perlami

Ako sa s nimi hrať? Stačí ich nasypať do nádoby a uvidíte. My sme ich mali už aj v detskej vaničke. Je super, ak ich podsvietite, alebo zoberiete na slnko: krásne odrážajú svetlo. Môžete k nim pridať nádobky a nástroje na presýpanie a odmeriavanie či plastové zvieratká. @tomaskovamaminka preferuje modré, zelené, hrajú sa s nimi na more s figúrkami morských zvierat.

vodnePerlyVoVanicke

Kde ich kúpiť

Ja som kúpila vodné perly už nasiaknuté, s priemerom asi 1 cm. V Hornbachu pri orchideách – ďakujem za tip Majke z Neposedných nožníc 🙂 Nájdete ich aj vo väčších kvetinárstvach, dajú sa kúpiť online. Moje nasiaknuté vodné perly vyzerajú byť len namočené vo farebnom roztoku a púšťajú farbu. Naďa z MontessoriKids by Nadia sa podelila so skúsenosťou, že v suchom stave kupované sú najkvalitnejšie, najdlhšie vydržia bez pukania a lámania sa a navyše sú farbostále.

Čo s použitými vodnými perlami

Dajte pozor, aby ste vodné perly nevyliali do odtoku. Ak sa vám to stane, tu je návod, čo s tým.  Buď ich vyhoďte, alebo zahrabte do zeme pod kvety: hlina vám zostane dlhšie vlhká a nebudete musieť toľko zalievať – to je predsa aj ich pôvodné určenie.

Pridaj komentár