Recept na domácu 3D farbu

Milujú vaše deti vytláčanie farieb z túb alebo fliaš? Pripravte im do vytláčacích nádobiek hustú farbu, ktorá aj po zaschnutí zostane vystúpená. Je to jednoduché a lacné. Budú vám stačiť štyri prísady: soľ, múka, voda a farbivo.

Farba sa dá nanášať priamo na kartón alebo hrubý papier z vytláčacej fľaše. Môžete použiť aj cukrársky sáčok na zdobenie. Ak nič z toho nemáte doma, postačí vám aj obyčajný pevný sáčok s odstrihnutým rožtekom, alebo jednoducho lyžica.

Schnutie trvá veľmi dlho – na vzduchu pri izbovej teplote až do troch dní, podľa toho, akú hrubú vrstvu ste naniesli. Farba po vyschnutí zostane tvrdá a vystúpená. Vďaka množstvu soli sa krásne trblieta na slnku. Pekne drží na papieri, neopadáva, takže hovové diela si môžete bez obáv vystaviť.

Kým deti vytláčali farbu na papier a experimentovali s ňou, ja som im za pár centov vyrobila dokonalú šmirgľovú abecedu. 

Recept na domácu 3D farbu

  • 1 šálka soli
  • 1 šálka múky
  • 1 šálka vody
  • pár kvapiek farbiva

Zmiešajte všetky prísady. Ak chcete menej farby, použite menšie množstvá surovín v rovnakom pomere. Vzniknutú hmotu dajte do vytláčacej fľašky alebo do cukrárskeho vrecka. Dajte farbu deťom spolu s kusmi kartónu, lepenky… Prajem príjemné tvorenie!

One Reply to “Recept na domácu 3D farbu”

  1. Nema sa ta farba dat nakoniec do mikrovlnky zapiect? Nasla som viacero navodov na tieto fabry, ale vsade sa zapekali 🙂

Pridaj komentár