O mne

ViDagmar Vinterovátajte, som Dagmar Vinterová a som rada, že ste ma našli.

Zaujíma ma, ako podporovať v deťoch kreativitu. Ako si zariadiť domáci ateliér, ako deťom umožniť tvoriť, ako sa rozprávať o umení. Stále hľadám inšpiráciu a rada sa o ňu podelím.

Tvorivosť robí môj život lepším, a preto k nej vediem aj deti. Začala som mojimi deťmi a deťmi mojich kamarátov. Tak ma to nadchlo, že som začala blogovať a robiť dielničky v škôlke mojej dcéry. Vzápätí som dostala úžasnú príležitosť dobrovoľnícky viesť tvorivú dielňu v RC Ráčik – tak vznikol Otvorený ateliér. Prednášala som o tvorení s deťmi do troch rokov na svojom autorskom workshope aj na workshope na Konferencii (ne)obyčajných rodičov v Košiciach. Spojila som sa so Soňou Patúcovou a spoločne sme založili občianske združenie Farebné prsty. Robíme rôzne formáty dielničiek a práve si hľadáme vlastný priestor, odkiaľ by sme mohli šíriť kreativitu.

 

Spravujem tiež Klub farebných prstov na Facebooku. Je to uzavretá skupina, kde sme si vymieňali inšpiráciu a rady o tvorení s deťmi, zameranom na proces. Teraz už je to viacmenej iba archív – aktívne ma nájdete skôr na Instagrame.

Fun facts: jedno leto som prešla za tri týždne pešo asi 350 km krížom cez Slovensko po červenej značke. Iné leto som sa vozila s kamarátmi po divokom západe USA. Bola som na Work and Travel v San Franciscu aj v New Jersey. Nejaký čas som žila v Bristole v UK a pracovala som v obchode s mapami. Vyštudovala som marketingovú komunikáciu na UK a živím sa marketingom. Teraz som už šiesty rok na materskej s mojimi dvomi úžasnými deťmi a užívam si to čo to dá.

Lajknite si ma na Facebooku, follownite na Instagrame.

Ak nie sú sociálne siete vašou šálkou kávy, prihláste sa na odber noviniek do vášho e-mailu. Dostanete informácie o tom, čo sa deje na blogu, medzi prvými.

Ak mi chcete čokoľvek napísať priamo, neváhajte: dagmar@farebneprsty.sk

Prajem príjemné čítanie a dúfam, že tu pre seba nájdete kúsok inšpirácie.