Ateliér pre dospelých so strážením detí

brushes-3129361_1920

Príďte si porelaxovať a obohatiť svoje tvorivé schopnosti. Na kurze si vyskúšate kresbu, linoryt, maľbu akvarelom aj akrylom. Dozviete sa o spolupráci oka a ruky, o kompozícii, tieňovaní, technikách grafiky a maľby. Dostanete dobrý základ, aby ste mohli v tvorbe pokračovať aj doma.

Ak máte záujem, zabezpečíme aj stráženie pre vaše deti. Kým mamy budú tvoriť, deti sa môžu vo vedľajšej miestnosti hrať. Postará sa o ne Mária Kerdíková, zakladateľka DC Ihrisko.

Kurz vedie maliarka a galerijná pedagogička Soňa Patúcová.

Stretnutia budú prebiehať v príjemnej, uvoľnenej atmosfére. Každý dostane možnosť tvoriť na svojej úrovni. Keďže každý má za sebou inú cestu, nebudeme sa navzájom porovnávať. Cieľom kurzu je užiť si radosť z tvorby a obohatiť svoj tvorivý arzenál.

1. stretnutie

Porozprávame si, ako zladiť oko a ruku. Dostanete tipy, ako kresliť podľa reality. Vyskúšame si uvoľnenú líniovú kresbu ceruzkou aj tušom.

2. stretnutie

Budeme skúmať rôzne prírodné predmety pri rôznych druhoch osvetlenia. Vyskúšame si viacero typov tieňovania. Súčasťou hodiny budú aj základy kompozície.

3. stretnutie

Budeme maľovať akvarelovými farbami. Prejdeme si základy techniky, budeme veľa experimentovať. Pri maľovaní kvetov a jesenných rastlín využijeme, čo sme sa naučili na prvých dvoch hodinách.

4. stretnutie

Porozprávame sa o grafických technikách. Vyrobíme deťom grafiku na stenu – povedieme vás prípravou motívu pre linoryt a budeme ryť do lina.

5. stretnutie

Dokončíme detaily na našich linorytoch a budeme ich tlačiť. Vyskúšame si aj viacfarebnú tlač. Vytvoríme si osobný znak, ktorý budeme môcť použiť ako ex-libris alebo pečiatku.

6. stretnutie

Všetko, čo sme sa naučili, využijeme pri relaxačnej maľbe akrylom na plátno. Dozvieme sa všetko potrebné o tejto technike.

DC Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava

Štvrtky 17.30 – 19.00

20. septembra – 25. októbra

Cena kurzu: 79 eur.

V cene sú všetky pomôcky.

Stráženie detí: plus 2 eurá / stretnutie

Prihlásiť sa môžete na vinterova@gmail.com

Organizuje Farebné prsty, o. z.

Pridaj komentár